Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Spa & Hälsocenter Massage | Mat/Dryck Bar/lounge | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det finns soldäck, spabehandlingar och terrass på Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel, som ligger Trilha da Pedra Furada cirka 5 minuter bort till fots. Du hittar förvaringsboxar på det här eleganta hotellet.
Hotellet ligger inom 5 minuters promenad från centrum. Gästerna som bor på boendet kommer att befinna sig inom 1 km från Nossa Senhora de Fatima-kyrkan. Detta hotell kan hittas invid Poco da Princesa. Busshållplatsen Fretcar är belägen nära Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel, som ligger mindre än 5 minuters promenad bort.
Många rum har utsikt över trädgården.
Varje morgon serverar det här boendet en frukostbuffé. Restaurangen Restaurante Tamarindo erbjuder ett urval av rätter mindre än 500 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Restaurante Dona Amelia201 km
- Nossa Senhora de Fatima-kyrkan300 km
- Rancho do Kite421 km
- Centrala torget364 km
- Jericoacoara600 m
- Samba Rock Cafe338 km
- MH Kiteschool347 km
- Igreja Nossa Senhora do Rosario de Fatima319 km
- Malhada-stranden235 km
- Supermercado Tem de Tudo292 km
- Flygplatser
- Jericoacoara Flygplats35 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- Endast för vuxna
- Bagageförvaring
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Bar/lounge
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa & Hälsocenter
- Massage
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Hushållning
- Tvätt
- Välkomstdryck
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Strykservice
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel till centrum. - ✈
Hur långt är Jericoacoara från Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel?
Det är 35 km mellan Jericoacoara flygplats och Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel?
Gästerna på Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel?
Det genomsnittliga rumspriset på Naquela Casa Jericoacoara Aparthotel är 122$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.